Impresszum

ELNÖK, FŐSZERKESZTŐ:
Gyöngyösi Zsuzsanna
+ 36 30 525 6745
elnok@kame.hu

FŐSZERKESZTŐ-HELYETTES:
Hollósi-Simon István

Takács Mária
takacs55@gmail.com

WEBOLDAL MŰKÖDÉS:
Hollósi-Simon István

Nemzeti Újságírásért Kitüntetés

Kiadványok

Jelenlegi hely

Egyéb

35 éve érkezett haza a Szent Korona

1978. január 6-án a Szent Korona hazatért Magyarországra. Ott van, ahol a helye: Magyarország fővárosában és a magyar nemzet tulajdonában. E tulajdonjog felől soha semmilyen kétség nem lehetett és az amerikai kormány, amely harminchárom évig őrizte, egy pillanatig sem tekintette a magáénak. Sőt, határozottan szembe szállt olyan jogi magyarázatokkal, amelyek értelmében hadizsákmánynak tekinthető vagy olyan birtoktárgynak, amely súrolja az amerikai tulajdon fogalmát és csak különleges közjogi eljárás után szolgáltatható ki.

A Szent Korona él és örökké uralkodni fog

A magyar történelemben többször fordult elő, hogy az idegen hatalom a Szentkorona-tant figyelmen kívül hagyva uralkodott az országban, Magyarország és a magyarság érdekei ellenében. Mindig helyreállt azonban a jogfolytonosság, és mindent, ami az abszolutizmus évei alatt történ: a törvényhozás területén érvénytelennek nyilvánítottak. A jogfolytonosság helyreállítása mentette meg többször is az országot:

Kúria: nem számít közszereplőnek a nyilvános területen intézkedő rendőr

Az intézkedő rendőr, tűzoltó, börtönőr, postás, mentős képmása, hangfelvétele csak hozzájárulásával hozható nyilvánosságra.

Megdöbbentő: Vén István ismét színre lép?!

Az 1990-es évek elején nagy port kavart az a több milliárd forintos csalás, amely Vén István nevéhez fűződik.  A magát feltalálónak nevező Vén István a TIB -bel és néhány MDF-es politikussal karöltve emberek százaitól felvásárolták kárpótlási jegyeiket, amit aztán "elfelejtettek" kifizetni  a szerencsétlen, jóhiszemű embereknek.

Petőfi Sándor emlékére - Hamvaidnak elhozása végett

Petőfi Sándor születésének 190. évfordulóján azzal az elhatározással emlékezünk meg a költőről, hogy nem nyugszunk bele eltűnésébe: földi maradványait felkutatjuk, és méltó módon eltemetjük a Haza földjébe. 

"Múlt és Jövő"

A “Múlt és Jövő” című zsidó lap 1944 márciusáig, tehát a német megszállás pillanatáig megjelenhetett a  Horthy Miklós kormányozta Magyarországon. Az akkori, németek uralta Európában ez sehol máshol nem történt meg.

Nem kell nekünk euró – itt a Balatoni Korona

Beváltotta a Balatoni Korona a hozzá fűzött reményeket, már 200 helyen lehet használni az idén március végén bevezetett helyi fizetőeszközt – mondta az MTI-nek Leitold László, a Balatoni Korona Zrt. elnök-vezérigazgatója.

"A devizahitel egy hibás termék, így vissza lehet vinni"

A devizahitel olyan hibás termék, amelyet vissza lehet vinni. Ezt a tömegeket képviselő közérdekű keresetek benyújtása útján lehetne megtenni - véli a pénzügyi ombudsman.

Januártól decemberig, avagy Carmonától Greenwichig

December 31-én éjfélkor ismét magunk mögött hagyunk egy évet és vidáman koccintva köszöntjük az újat. A legnagyobb természetességgel akasztjuk a falra az új naptárt vagy pötyögjük programjainkat a mobilunk vagy a laptopunk „calendar” címszóval ellátott alkalmazásába. De eszünkbe jutott-e valaha is, milyen hosszú utat tett meg az emberiség, míg eljutott idáig, s a naptár hány reformot, hány változtatást ért meg?

Amit a világ tud, a magyarok viszont nem – őstörténetünk bemutatása világszerte

A világ régen tisztában van hazánk igaz történelmével. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a tárgyi bizonyítékok, kiállítások, a megjelent újságcikkek, amelyek néhol, itt – ott elakadtak…

A magyar észjárásról

"Egy félig csókolt csóknak a tüze
Lángol elébünk.
Hideg az este. Néha szaladunk,
Sírva szaladunk
S oda nem érünk."

Vörös vihar Théba felett- Miért tilos erről beszélni is akadémikusi körökben?

A Pantokrátor-képről, melyet Vörös Győző egyiptológus megtalált és bemutatott, az is kiderül, hogy megtalálási helye valószínűleg egy proto-keresztény templom, mely mintegy 1600 éves lehet, így a benne lévő feliratok és képek is ebből a korból valók.

Hogyan kellett régen az asztalnál illedelmesen viselkedni?

„Az asztalnál is, evés közben mindenkor megtartsd az udvariasságnak, módos rendtartásnak bevett törvényeit, ha senki idegen nincsen jelen, hogy más úri személyek előtt se véts soha ellenek. Nem fog talán ártani némelyeket közülük nem annyira értésedre adni, mint csak említeni ez alkalmassággal..."

Kik valójában a pogányok?

Miért pogány a pogány? A Magyar Nyelvtörténeti Etimológia Szótár szerint: a „pogány” = durva, műveletlen, istentelen, bálványimádó, stb. Szerintük tehát ilyenek voltak a régi magyarok. . . De vajon ilyenek voltak-e? Igazat mondanak-e a kegyes szerzők?

Karácsony a Donnál

Ebben a bejegyzésben Horváth József honvéd – 6. gyalogezred póttartalékos század, géppuskás szakasz – visszaemlékezéseiből olvashatnak. Horváth József az NB II.-es kaposvári Rákóczi futball csapatának volt a játékosa egészen az 1942 októberi behívásáig. 

Töltöttkáposzta az ünnepekre

Miért érdemes töltött káposztát főzni az ünnepekre? Először is, mert finom. Elkészítése mellett szól még az az érv, hogy minél többször melegítjük, annál jobban összeérnek az ízek, tehát még finomabbá válik. Az ünnepi sok készülődés után megkímélhetjük magunkat újabb fogások készítésétől, csak kivesszük a hűtőszekrényből, megmelegítjük és már tálalhatjuk is.

Megszületett a madárvilág eddigi egyik legérdekesebb felfedezése

Jelszóval védelmezi a konkurens kakukkoktól fiókáit egy kicsi énekesmadár: a lazúr tündérmadár már a tojásban megtanítja utódainak az ismertetőjelet.

Nyílt levél Orbán Viktorhoz

Kedves Orbán Viktor!

Elküldök egy aprócska részletet a Magyarok Szövetségének az alaptörvény tervezetéből, amelyet az elfogadottól való megkülönböztetés okán, egyszerűen: NEMZETVÉDŐ SZOKÁSJOGKÖNYVNEK neveztünk át, hiszen több éves, internetes, társadalmi vita eredményeként alakult ki, s a 12. szakasza így szól:

„A diákok már csak ilyenek.”

Orbán Viktor mondta ezt a tüntetőkről, s beletrafált. A diákok ugyanis már 1848-ban is könnyen vonultak az utcára, hiszen nem kellett arról gondoskodniuk, hogy a gyermekeik holnap mit esznek, vagy hogyan fizetik a tandíjat, hiszen ez szülők terhe volt akkor is, de övék ma is.

Megállapodott a HÖOK a kormánnyal: kezdődnek az egyeztetések

Április végéig tartó, a felsőoktatás átfogó kérdéseit érintő egyeztetés-sorozatban állapodott meg az emberi erőforrások minisztere a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnökségi tagjaival szombaton. Tárgyalásukon döntöttek arról, hogy két témát még januárban megvitatnak: a hallgatói szerződések ügyét, valamint az egyetemi autonómia kérdését.

Oldalak

X
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1