Huszonöt évvel ezelőtt megálmodtam, hogy legyen egy vidéki központú, nemzeti érzelmű újságírókat tömörítő szervezet. Néhány barátommal - akik között volt orvos, mérnök, sportoló, jogász, rendőrségi tudósító, fotós, akik szaklapokban, vagy a helyi újságokban publikáltak – saját anyagi hozzájárulásunkkal megalakítottuk újságíró szervezetünket.
Vasárnap megtartottuk a szokásos ünnepségünket - ismét Máriapócson - ahol átadásra kerültek a "Nemzeti újságírásért" arany, ezüst, bronz fokozatú kitüntetéseink, ( Ezt az újságíó szervezetünk tagjai kaphatják meg) és a kettő évvel ezelőtt létrehozott " Irodalom művésze" , a Tulipán díj.