Meginoghat a Mol-vezér negyedszázados regnálása, miután az energetikai vállalaton túlterjeszkedve olyan projektekben is aktív szerepet játszott, amelyek az Orbán-kormány maffiaállamát szolgálták. Az első pofonok már megérkeztek, de Hernádi Zsolt már sok kormányváltást túlélt.
A milliárdos üzletember Hernádi Zsoltról mindenkinek a legnagyobb magyar vállalat, a Mol jut eszébe, pedig ennél sokkal szerteágazóbb a portfóliója. Az elmúlt évtizedekben nemcsak a menedzsmentet ösztönző részvényopciós programokból szedte meg magát, hanem azzal is, hogy jól ötvözte a közpénzek megjelenésével a saját üzleti érdekeit.
Pár éve például betársult régi üzlettársa, Garancsi István mellé a budai Kopaszi-gátnál épülő grandiózus ingatlanfejlesztésbe, ahol hamarosan megjelent egy náluk is erőteljesebb hátszéllel rendelkező aranyifjú. Tiborcz István mellett pedig extra lehetőségekhez jutottak a befektetők: az Orbán-kormány éppen a Kopaszi-gát csilli-villi környezetében akarta elhelyezni a lepukkant MÁV vezérkarát. A magyar államnak erre 255 milliárd forintja volt, ami a becslések szerint 40–70 százalékkal haladta meg az irodák valós piaci értékét.
Éppen az ilyen értékaránytalanságokra akar lecsapni az új kormány Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatala, Magyar Péter miniszterelnök konkrétan említette Tiborcz irodaértékesítéseit is, mint amelyek számot tarthatnak a hivatal érdeklődésére. Márpedig azokban társtulajdonos Hernádi Zsolt is.
Forrás: HVG
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges









