Impresszum

ELNÖK, FŐSZERKESZTŐ:
Gyöngyösi Zsuzsanna
+ 36 30 525 6745
elnok@kame.hu

FŐSZERKESZTŐ-HELYETTES:
Hollósi-Simon István

Takács Mária
takacs55@gmail.com

WEBOLDAL MŰKÖDÉS:
Hollósi-Simon István

Nemzeti Újságírásért Kitüntetés

Kiadványok

Jelenlegi hely

Kirúgták Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújságtól, letartóztatták Bús Balázst

Telex: Kirúgták Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújságtól, a volt főszerkesztő ezt nem fogadta igazán jól
   Az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége arról döntött, hogy június 23-i hatállyal felmenti dr. Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújság főszerkesztői feladatainak ellátása alól – olvasható az Országos Magyar Vadászkamara oldalán megjelent közleményben. A kamara és a védegylet közös, rendkívüli elnökségi ülésen döntött a Nimród jövőjéről, többek között arról, hogy az Orbán-kormány nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára helyett más vezesse tovább az újságot. Kovács Zoltán nem reagált igazán jól a hírre: a Nimród Facebook-oldalán jelentek meg gondolatai, köztük egy Fekete István-idézet, miszerint „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb”.

444: Felfüggesztik a Semcorp debreceni gyárának működését a határérték feletti szennyezés miatt
   A környezetvédelmi hatóság felfüggeszti a debreceni Semcorp Hungary Kft. tevékenységét, miután a gyár környezetében vett vízminták több fém és félfém esetében is határérték feletti szennyezettséget mutattak ki – közölte
 szerda délután a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal. A hatóság szerint a vállalat által üzemeltetett monitoring kutakból, a csapadékvíz-elvezető rendszerből és a csapadékvíz-tározóból vett mintákban többek között alumíniumot, báriumot, cinket, kadmiumot, kobaltot, krómot, lítiumot, mangánt, nikkelt, ólmot, rezet, vasat és arzént is a határértéknél magasabb koncentrációban mutattak ki.

Népszava: Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét a gyanús számlák ügyében
   Szerda reggel rendőrök állították elő Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet, illetve a fiát – értesült a lap helyi forrásokból. Információikat a somogyi főügyészség is megerősítette. Mint a megkeresésre írták, a két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd  az expolgármestert 72 órára őrizetbe vették. Az idő rövidsége miatt az ügyészség később dönt, indítványozza-e Hidvégi József letartóztatását. A fiát elengedték. Hidvégi József utolsó ciklusában körülbelül 150-300 millió forintnyi önkormányzati kifizetés lehetett aggályos. A múlt héten 30 napra letartóztatásba helyezte a kaposvári bíróság a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. (FVFVÜ) ügyvezetőnőjét és egyik rokonát a somogyi főügyészség indítványa alapján.

Hvg: Mind a hat, az NKA-ügyben őrizetbe vett tisztviselő letartóztatását elrendelte a hatóság
   A Kecskeméti Törvényszék tájékoztatása szerint a letartóztatott hat személyt különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítják. Mint írták, a bíróság a gyanúsítottak letartóztatását a jelenlétük biztosítása, a bizonyítás megnehezítésének vagy megakadályozásának, valamint a bűnismétlésnek a veszélye miatt rendelte el. A végzések nem véglegesek, mivel a gyanúsítottak és a védők fellebbezést jelentettek be, amit a Kecskeméti Törvényszék bírál el – áll a közleményben. A kecsup.hu helyszíni beszámolója
 szerint 30 napra letartóztatták Bús Balázst, az NKA korábbi alelnökét, Ughy Attila volt fideszes országgyűlési képviselőt, a 17 milliárd forint kiosztásáról döntő Kiemelt Kulturális Programok Ideiglenes Kollégiumának korábbi elnökét, Krucsainé Herter Anikót, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) májusban felfüggesztett főigazgatóját, valamint az NKTK kabinetvezetőjét és az ideiglenes kollégium két, az egykori Kulturális és Innovációs Minisztérium által delegált tagját.


Medial: Rendkívüli közleményt adott ki a fideszes médiaholding a Magyar Nemzet és 12 megyei napilap hetilappá alakításáról
   A Mediaworks Hungary Zrt. a lapnak eljuttatott közleményben bejelentette, hogy 2026. augusztus 1-jétől megújul a Magyar Nemzet és több vármegyei napilap is, melyek a következők: Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnai Népújság, Új Dunántúli Napló, Új Néplap. Ezek a lapok a jövőben hetilapként jelennek meg, és szombatonként jutnak el az előfizetőkhöz. A kiadó minden előfizetőjét levélben is tájékoztatja a fejleményről. Közleményükben azt írják, a megújulás célja nem kevesebb, hanem több érték biztosítása az olvasóknak.

Forrás: Átlátszó / Erdélyi Katalin

Rovatok: 
Egyéb
X
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1